Skladová karta typu - Obal

V tomto článku vám představíme postup pro vytvoření skladové karty typu Obal. Níže najdete bližší popis jednotlivých nastavení daného typu skladové karty. Skladové karty je možné založit v menu aplikace v části Karty, kliknutím na ikonu Nová a výběrem příslušného typu karty. Tento typ karty je vhodný evidovat právě tehdy, když k jídlům účtujete i obaly např. obal na pizzu případně obědové menu.

Popis jednotlivých záložek formuláře aplikace:

Základní

    • Název - název skladové karty. Při vytváření skladové karty typu "Obal", zadejte název tak, aby bylo možné skladovou kartu jednoduše identifikovat.

    • Kód / PLU - po vyplnění tohoto čísla bude možné kartu snadněji vyhledávat v aplikaci. (Systém automaticky číslo vygeneruje, je však možné ho upravit.)

    • MJ - měrná jednotka zboží.

    • Cena - prodejní cena zboží. Jedná se o konečnou prodejní cenu zadávanou s DPH. (V případě plátců DPH si cenu bez DPH aplikace automaticky dopočítá.)

    • DPH - výška přiřazeného DPH dané skladové kartě. (Možnost nastavení DPH na skladové kartě se zobrazí po správném vyplnění obchodních údajů společnosti v části O provozu. Jestli je tu vyplněné i IČ DPH, zobrazí se dané nastavení.)

    • Uzamčená cena - v případě uzamčení ceny není možné cenu na položce při prodeji měnit. Rovněž není možné na položku aplikovat žádnou slevu. V případě, že je vytvořený akční ceník na kategorii, ve které se daná položka nachází, na kartu s uzamčenou cenou se rovněž sleva aplikovat nebude.

    • Zákaz prodeje - v případě daného nastavení na kartě, není možné položku prodat,  rovněž se nezobrazuje ani v seznamu při prodeji. (Nedoporučujeme přejmenovávat skladové karty. Jestli došlo k vyřazení položky z prodeje, je možné skladové kartě tento příznak nastavit a v případě potřeby vytvořit novou skladovou kartu. Jestli se následně položka opětovně vrátí do prodeje, příznak se odebere a kartu bude možné opět prodávat a bude se zobrazovat v seznamech.)

    • Barva - barva, pod jakou se bude ikona položky zobrazovat v prodeji.

Rozšířené

    • Prodej zlomkového množství - nastavení definuje, zda je možné prodat i část z dané karty. (Při jídlech např. poloviční porci, při panácích místo 0,04l např. 0,02 apod.)

    • Hmotnost v g - hmotnost položky v gramech. (Nastavení je zvlášť vhodné vyplňovat např. při jídlech, kdy se tato informace zobrazuje na jídelním lístku.)

    • Objem v l - objem položky v litrech. (Nastavení je zlášť vhodné vyplňovat při lahvích a rozlévaném alkoholu. Tento údaj se kromě jiného zobrazuje i na jídelním lístku.)

    • EAN - čárový kód dané položky. Čárový kód doporučujeme vyplnit, když se jedná o kartu s evidencí SBL, který jednoznačně identifikuje dané zboží. Rovněž i v případě prodeje pomocí čtečky čárových kódů.

    • Čas na přípravu v min - údaj se zobrazuje na jídelním lístku.

    • Rychlé poznámky - na kartě je možné nadefinovat i tzv. "Rychlé poznámky", které blíže identifikují požadavek zákazníka při objednávce. Jednotlivé poznámky je možné od sebe oddělit čárkou(Např. při minerálce to může být poznámka "Nechlazená" nebo "S ledem" apod. Více informací o rychlých poznámkách získáte i v našem instruktážním videuRychlé přidání poznámky na položce otevřeného účtu.)

    • Popis - popis na skladové kartě představuje bližší popis, který se zobrazuje na jídelním lístku. (Při míchaných drincích se může jednat např. o složení apod.)

    • Alergeny - na kartě je možné nadefinovat alergeny. Nastavení je vhodné vyplnit při skladových kartách jídel. Nadefinované alergeny se následně budou zobrazovat na jídelním lístku.

    • Naše nabídky - skladovou kartu je možné založit i jako položku např. Obědové menu. Toto se může zobrazovat např. po sejmutí QR kódu na stole, případně na Vaší stránce nebo Facebooku. (Bližší informace o položkách "Naše nabídky", na co slouží, jejich nastavení a jak je využívat se konkrétně na položce "Obědové menu" dozvíte ve videopříručce k aplikaci Vytvoření obědového menu, zveřejnění na Facebooku a vaší webstránce.)

    • Inventury - na skladové kartě je možné definovat přiřazení položky do tzv. "Rychlé inventury". Jedná se o položky, které se často inventurují. (Např. pro Rychlá inventura - bar doporučujeme zařadit skladové karty alkoholu, které se kontrolují při střídání směn, nebo na konci dne. Je tak možné vytvořit rychlou inventuru konkrétního zboží a doslova do pár minut tak zjistit aktuální stav na skladě. Více informací o rychlé inventuře se dozvíte v článku Inventura skladových zásob, baru nebo kuchyně.) 

    • Bonovačky - jestli jsou v aplikaci nadefinované bonovací tiskárny, je možné nastavit, na které tiskárně se bude karta tisknout. Skladové kartě je možné nadefinovat tisk jen na jednom zařízení. 

Kategorie

Obrázky

    • Obrázek skladové karty je možné přidat kliknutím na žlutou ikonu plus. Více informací o obrázcích skladových karet se dozvíte v návodě  Skladová karta - záložka Obrázky.

Pre veřejnost

Přídavky - vazby

    • Pomocí přídavků - vazeb lze nadefinovat vázané položky, ze kterých si umí obsluha při obsluze zákazníka hned vybrat. Vázané karty lze definovat také nezávisle pro donášku - online nabídku pro zákazníka. Bližší informace o využití přídavků a vazeb se dozvíte v návodu Skladová karta - záložka Přídavky - vazby.

Pohyby

    • Přesné informace o naskladnění skladové karty, o tom, kdy došlo k jejímu prodeji a zda se jednalo o online prodej nebo prodej na fakturu se dozvíte v záložce Pohyby. Bližší informace o možnostech a informacích, které tato nabídka poskytuje naleznete v návodu Skladová karta - záložka Pohyby. Záložka se zobrazí až při následné úpravě skladové karty.
Související návody
Write by Author / Vytvorené by
Besteron VISA, MasterCard